Westerplatte Audiobook Cover

Westerplatte

Michał Breitenwald

Audiobook "Westerplatte" to reportaż autorstwa Melchiora Wańkowicza, który opowiada o wydarzeniach związanych z obroną Westerplatte w Gdańsku. Autor rekonstruuje te wydarzenia w formie reporterskiej, korzystając m.in. z relacji majora Henryka Sucharskiego i innych świadków. Audiobook przedstawia akcje sabotażowe i niemieckie prowokacje, które miały miejsce na Wybrzeżu. Melchior Wańkowicz z pewnością oddaje autentyczność tamtych wydarzeń, tworząc napięcie i klimat tamtych dni. Dla miłośników historii jest to idealna pozycja do zgłębienia tych ważnych wydarzeń.

USD 0 4.25

Description

Opis audiobooka Westerplatte

Audiobook "Westerplatte" to reportaż autorstwa Melchiora Wańkowicza, który wzbudza wiele kontrowersji. Opowiada on o wydarzeniach z ostatnich dni przedwojnia oraz początków kampanii wrześniowej, skupiając się na obronie Westerplatte w Gdańsku. Wańkowicz przedstawia te wydarzenia godzinę po godzinie, starając się odtworzyć je jak najdokładniej. Opierał się na relacjach majora Henryka Sucharskiego oraz innych świadków. W swojej narracji skupia się również na akcjach sabotażowych i niemieckich prowokacjach, które miały miejsce na Wybrzeżu.

Audiobook jest wyjątkowy ze względu na swoje niepodrabialne reporterskie podejście, które nadaje mu autentyczności. Poza opisem wydarzeń związanymi z obroną Westerplatte, Melchior Wańkowicz wprowadza czytelników w sam środek walki, oddając klimat i napięcie tamtych dni.

Autor podchodzi do tematu w sposób rzetelny i wnikliwy, starając się oddać wszystkie istotne szczegóły. Audiobook "Westerplatte" jest idealną pozycją dla fanów historii, którzy chcą zgłębić wydarzenia związane z tym historycznym miejscem.

Additional Info

Book Name: Westerplatte
Book Format: AudiobookFormat
Authors: Melchior Wańkowicz
Narrators: Michał Breitenwald
Genres: History
Audiobook Length: 1H19M
Publisher: Storybox
Language: Polish
Publish Date: 2016-10-07
Last Price: 4.25 USD

Frequently Asked Questions(FAQ)

Jaki jest temat reportażu?

Reportaż dotyczy wydarzeń na Westerplatte w czasie kampanii wrześniowej.

Kto jest autorem reportażu?

Autorem reportażu jest Melchior Wańkowicz.

Kiedy został opublikowany ten audiobook?

Ten audiobook został opublikowany w 2016 roku.

Czy audiobook jest dostępny w języku polskim?

Tak, audiobook jest dostępny w języku polskim.

Jakie informacje znajdują się w reportażu?

Reportaż zawiera informacje na temat obrony Westerplatte, akcji sabotażowych i niemieckich prowokacji.

Skąd autor czerpał informacje na temat obrony Westerplatte?

Autor czerpał informacje na temat obrony Westerplatte z rozmowy z majorem Henrykiem Sucharskim oraz relacji innych świadków.

Jak opisuje autor wydarzenia na Wybrzeżu?

Autor opisuje wydarzenia na Wybrzeżu w ferworze walk.

Reviews

13 reviews for this audiobook
 • Ka
  Kasia 27-Sep-2023

  Ta nagrania audiobooka opowiadają historię bohaterskiej obrony Westerplatte w językowy przystępny sposób. Autor, Melchior Wańkowicz, wspaniale odmalowuje atmosferę walki i determinację żołnierzy. Bardzo polecam!

 • To
  Tomek 02-Oct-2023

  Doskonała książka, która opowiada o dramatycznej bitwie o Westerplatte. Narrator czyta tekst z wielkim zaangażowaniem, co dodaje emocji opowieści. Bardzo polecam posłuchanie tego audiobooka!

 • Ba
  Barbara 14-Oct-2023

  Ten audiobook to prawdziwa perełka dla miłośników historii. Opowieść o Westerplatte jest przez autora przedstawiona w sposób bardzo przystępny i interesujący. Słuchanie tej książki to prawdziwa przyjemność!

 • Pi
  Piotr 01-Nov-2023

  Bardzo ciekawy audiobook, który przedstawia historię bohaterstwa polskich żołnierzy broniących Westerplatte. Opowieść jest niesamowicie wciągająca, a twórca świetnie oddaje atmosferę tamtych wydarzeń. Gorąco polecam!

 • Ma
  Magda 17-Nov-2023

  Nie mogę się oderwać od słuchania tego audiobooka! Fascynująca historia obrony Westerplatte przedstawiona w pasjonujący sposób. Autor zdołał mnie wciągnąć w akcję od pierwszych minut. Naprawdę warto posłuchać!

 • Ma
  Marcin 27-Nov-2023

  To naprawdę wspaniałe nagranie audiobooka! Prosty, ale zarazem emocjonujący styl autora sprawia, że nie mogłem przestać słuchać. To jedna z najlepszych książek audiobookowych, jakie słyszałem.

 • Mo
  Monika 09-Dec-2023

  Fascynujący opis obrony Westerplatte. Autor przedstawia walkę w sposób, który sprawia, że czujesz się jakbyś był tam obecny. Narrator czyta tekst w bardzo angażujący sposób. Gorąco polecam!

 • Ad
  Adam 20-Jan-2024

  Niesamowita historia bohaterstwa pokazana w formie audiobooka. Bardzo ciekawie opowiedziana bitwa o Westerplatte. Słucha się tego z zapartym tchem! Polecam każdemu, kto interesuje się historią.

 • Ma
  Marta 13-Feb-2024

  Ta książka audiobookowa to prawdziwa perełka! Autor w sposób barwny opisuje wydarzenia związane z obroną Westerplatte. Słuchanie tego audiobooka to prawdziwa przyjemność. Gorąco polecam!

 • Kr
  Krzysztof 02-Mar-2024

  Bardzo emocjonujący i angażujący audiobook. Melchior Wańkowicz w dobry sposób oddaje ducha tamtych czasów. Narrator czyta tekst z dużym zaangażowaniem. Naprawdę warto posłuchać!

 • Ag
  Agnieszka 22-Mar-2024

  Wspaniała książka audio, która przybliża historię Westerplatte. Autor świetnie oddaje dramatyzm i napięcie tamtych dni. Narrator czyta książkę w sposób, który wciąga od pierwszych minut. Polecam!

 • Ja
  Jacek 05-May-2024

  Emocjonująca opowieść o bohaterskiej obronie Westerplatte. Autor w niezwykle przystępny sposób przedstawia wydarzenia, co sprawia, że czytelnik jest wciągnięty w akcję od pierwszych stron. Polecam!

 • Na
  Natalia 10-Jun-2024

  Fantastyczne nagranie audiobooka! Melchior Wańkowicz umiejętnie łączy fakt z fikcją, dzięki czemu powstała bardzo interesująca i wciągająca opowieść o Westerplatte. Warto posłuchać tego audiobooka!

Add a Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Your Rating *